Home

Kadri veseli djali

Kadri Veseli e nisi vikendin duke luajtur futboll me djalin e tij. 16.05.2020 • 12:20. Linku i lajmit u kopjua. Linku i lajmit u kopjua. Kryetari i PDK-së Kadri Veseli, ka shfrytëzuar këtë vikend për të ushtruar futboll me djalin e tij Yllorin i cili deri në kohën e pandemisë ka stërvitur me grupmoshat e vogla në ekilin e Prishtinës. Derisa ka treguar se me djalin e tij ka. Kush është djali të cilin po e mbështet Kadri Veseli? Insajderi . 0. Donjet Bislimi është kandidati më i ri në moshë për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), por ndonëse i ri në moshë, veprimtarit e tij janë të mëdha. Donjet Bislimi është kryetar i Rinisë Demokratike të Kosovës (RDK) dhe anëtari më i votuar në Asamblenë Komunale në Mitrovicë nga Partia. Veseli dhe bashkëshortja e tij Violeta, janë prindër të katër fëmijëve, ndërsa djali i tyre i madh është kopje e babait të tij, shkruan Zëri.info Në një fotografi që është bërë nga festat e fundvitit, Veseli shihet pranë fëmijëve dhe bashkëshortës së tij, ndërsa ajo që bie më shumë në sy është ngjashmëria e djalit të madh me babain, si dy pika ujë./ZËRI

Me largimin e vëllait të Hashim Thaçit nga Byroja Kosovare e Sigurimeve, hise të rëndësishme aty tani ka marrë Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit dhe PDK-së. Fadil Veseli, djali i axhës së kryeparalamentarit, është avancuar në udhëheqës të Departamentit të Financave në Byronë e Sigurimeve vitin e fundit, e aty punon që nga 2011-a, raporton KTV Kadri Veseli mërzitet për mësuesen e tij të parë Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, ka njoftuar se ka vdekur mësuesja e tij e parë, Kimete Berisha. Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij familjes dhe të afërmve, duke thënë se vdekja e mësueses e ka mërzitur pa masë, përcjell Bota sot Hier sollte eine Beschreibung angezeigt werden, diese Seite lässt dies jedoch nicht zu

Kadri Veseli (* 31. Mai 1967 in Brabonjić bei Kosovska Mitrovica, SFR Jugoslawien) ist ein kosovarischer Politiker und Vorsitzender der Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Von 2014 bis 2019 war er Parlamentspräsident der Republik Kosovo Kadri Veseli (born 31 May 1966) is a Kosovar politician, former Chairman of the Assembly of Kosovo and Kosovo Intelligence Service. He is the leader of the Democratic Party of Kosovo, the largest party of the Government of Kosovo. Veseli was one of the founders and leaders of the Kosovo Liberation Army Lajme/ Kështu e uron Kurban Bajramin djali i heroit Shkëlzen Haradinaj ; PRISHTINË Veseli: Është kohë tjetër kjo, t'i respektojmë masat dhe ta ruajmë njëri-tjetrin. Insajderi. 0. Me rastin e festës së Kurban Bajramit, ish-kryetari i Kuvendit, njëherit lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka uruar besimtarët myslimanë. Ai ka thënë se për shkak të pandemisë sot s'mund t'i. Do të doja të isha fajtor sa Hashim Thaçi e Kadri Veseli, reagon djali i Ukshin Hotit . Lajme Gazeta Express 24/06/2020 17:13. Andin Hoti i PDK'së, ka reaguar pas lajmit se Prokuroria Speciale ka dorëzuar aktakuzë për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e Partisë Demokratike, Kadri Veselin, raporton Gazeta Express. Djali i veprimtarit Ukshin Hotit, Andin Hoti ka.

Me largimin e vëllait të Hashim Thaçit nga Byroja Kosovare e Sigurimeve, hise të rëndësishme aty tani ka marrë Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit dhe PDK-së. Fadil Veseli, djali i axhës së kryeparalamentarit, është avancuar në udhëheqës të Departamentit të Financave në Byronë e Sigurimeve vitin e fundit, e aty punon që nga 2011-a, raporton [ Kadri Veseli kopjon Albin Kurtin: Me hajna dhe rrenca nuk ka shte

Me largimin e vëllait të Hashim Thaçit nga Byroja Kosovare e Sigurimeve, hise të rëndësishme aty tani ka marrë Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit dhe PDK-së. Fadil Veseli, djali i axhës së.. Është Kadri Veseli i vogël, apo djali i tij? Kryeparlamentari, Kadri Veseli prej pas luftës është figurë publike ndonëse në poste të ndryshme. Sa i përket jetës private qysh prej vitit 2002 është i martuar me Violetën, shkruan rtv21.tv. Çifti janë prindër të katër fëmijëve, djemve Klestorit, Liriit, Yllorit, dhe vajzës Rritës . Është e natyrshme që fëmijët t`i.

Do të doja të isha fajtor sa Hashim Thaçi e Kadri Veseli, reagon djali i Ukshin Hotit . E.K / 24 qershor 2020 - 17:19; Andin Hoti i PDK'së, ka reaguar pas lajmit se Prokuroria Speciale ka dorëzuar aktakuzë për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e Partisë Demokratike, Kadri Veselin. Djali i veprimtarit Ukshin Hotit, Andin Hoti ka shkruar se do të donte të ishte aq. Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka rrëfyer para mijëra qytetarëve në Konventën Festive të PDK-së, një rast të një djali të një ish-ushtari të UÇK-së, i cili sipas tij, pas përfundimit të luftës kishte ëndrra të mëdha, por gjatë studimeve u detyrua të largohet në mërgim për jetë më të mirë

Edhe djali i axhës së Kadri Veselit në listë të ngushtë për t'u bërë noter Hysni Veseli, djali i axhës së kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është në listën e kandidatëve për noterë të cilët e kanë kaluar provimin me shkrim, kanë bërë të ditur burime të Kohës Ditore Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli përveç politikan është edhe një baba mjaft i përkushtuar. Veseli dhe bashkëshortja e tij Violeta, janë prindër të katër fëmijëve, ndërsa djali i tyre i madh është kopje e babait të tij. Në një fotografi që është bërë nga festat e fundvitit, Veseli shihet pranë fëmijëve dhe bashkëshortës së tij Djali i Kadri Veselit feston semimaturën, këto janë fjalët e tij për të. 06/08/2018 21:32 nga: L I. Kadri Veseli; Sot është një ditë e rëndësishme për familjen e Kryeparlamentarit, Kadri Veseli! E krejt kjo pasi djali i tij, Klestori sot feston semimaturën, e nuk kishte se si të mungonte një urim nga ana e tij. Këtë e ka bërë të ditur vet ai përmes një postimi të bërë. Me largimin e vëllait të Hashim Thaçit nga Byroja Kosovare e Sigurimeve, hise të rëndësishme aty tani ka marrë Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit dhe PDK-së. Fadil Veseli, djali i axhës së kryeparalamentarit, është avancuar në udhëheqës të Departamentit të Financave në Byronë e Sigurimeve vitin e fundit, e aty punon që nga 2011-a Shqiptari, djali i Adem Demaçit i bashkohet Kadri Veselit në PDK. Doktori Shqiptar Demaçi, djali i simbolit të rezistencës kombëtare, Adem Demaçit, i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës, në mbështetje të Kadri Veselit për kryeministër të ardhshëm të vendit. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, nëpërmjet një statusi në Facebook, shkruar se ndihet krenarë për.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalën e tij para deputeteve në seancën për zgjedhjen e Qeverisë, ka thënë se sot po synon të bëh.. Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka rrëfyer para mijëra qytetarëve në Konventën Festive të PDK-së, një rast të ndjeshëm të një djali të një ish-ushtari të UÇK-së, i cili pas përfundimit të luftës kishte ëndrra të mëdha, por gjatë studimeve u detyrua të largohet në mërgim për jetë më të mirë Djali i heroit kthehet nga Austria dhe i bashkohet PDK-së, Veseli thotë se do ua kthej shpresat të rinjve. 17:22 | 17 Gusht 2019. Kadri Veseli. 17:22 | 17 Gusht 2019. Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka prezantuar si prurje të re Bear Berishën, djalin e Heroit të Kosovës, Xhevat Berishës, komandantit të parë që ra heroikisht në rajonin e Vërrinit të Prizrenit. Veseli ka.

Kush është djali të cilin po e mbështet Kadri Veseli

Fadil Veseli, djali i axhës së kryeparalamentarit, është avancuar në udhëheqës të Departamentit të Financave në Byronë e Sigurimeve vitin e fundit, e aty punon që nga 2011-a, raporton KTV. Veseli është edhe asamblist komunal i Partisë Demokratike në Mitrovicë, pozitë të cilën e mban ende. Për mënyrën e emërimit të tij në këtë pozitë, KTV-ja ka dërguar pyetje në. Klestori, djali i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot po feston semi-maturën. Këtë e ka bërë të ditur vet kryetari i Kuvendit të Kosovës, Veseli përmes një postimi në rrjetet sociale, transmeton Indeksonline. Bashkangjitur me urimin për maturën e të birit, Veseli ka publikuar edhe një imazh të tij. Në këtë fotografi shohim [ Kadri Veseli, a leading former Kosovo Liberation Army guerrilla who heads the Democratic Party of Kosovo, has been called for questioning by Hague-based prosecutors probing wartime and post-war. Veseli: Serbien soll Merkels Botschaften richtig deuten Kadri Veseli, der Vorsitzende des Kosovarischen Parlaments, spricht über die Wünsche der Kosovaren. Kadri Veseli (l.) mit Präsident.

Über 80% neue Produkte zum Festpreis; Das ist das neue eBay. Finde ‪Veseli‬! Schau Dir Angebote von ‪Veseli‬ auf eBay an. Kauf Bunter Ish- kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe i pari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka investuar në pasuri të paluajtshme. Ai, në vitin 2019 ka blerë një banesë në vlerë prej 85 mijë e 550 euro. Veseli ka shpjeguar në deklarimin e pasurisë se për blerjen e banesës ka hyrë në kredi. Përveç [ The president of the Democratic Party of Kosovo, Kadri Veseli, announced last night that he had tested positive for coronavirus. Veseli stated on Facebook that he was informed by the Institute of Public Health that he was positive for Sars-CoV-2 Kush është Sabit Veseli - njëri nga kokat e lëvizjes, djali i axhës Kadri Veselit? November 19, 2019. 0 10 minutes read. Ramadan Avdiu e Bardhyl Mahmuti . Braboniqi u zhvillua si fshat me legjendën e Dan Dorocit i cili ishte bashkëluftëtar i Azem Galicës dhe njihej për trimëritë që i kishte bërë jo vetëm në malet e Drenicës por edhe më gjerë. Zakonisht në Braboniq.

Djali i madh i Kadri Veselit identik si babai, shikoni sa

Veseli e quan vëllazëror takimi me Bashën. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, e ka pritur në takimin kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha. Veseli tha se ky është një takim vëllazëror. TAKIM VËLLAZËROR ME KRYETARIN E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi thanë se janë prekur nga koronavirusi. Zoti Veseli e bëri publik njoftimin në llogarinë e tij në facebook duke theksuar se është mirë me shëndet dhe deri në shërim të plotë do të qëndrojë në vetizolim. Ju ftoj të gjithëve që t'i. Djali i Adem Demaçit aderon në PDK. Valon Fana. 27.8.2019 - 14:30. Shqiptar Demaçi nga sot është pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Kështu ka njoftuar kreu i kësaj partie, Kadri Veseli. Adem Demaçi nuk u mposht asnjëherë. Ishte frymëzuesi më i madh për ne, brez pas brezi, në idealin e lirisë dhe rrugën e çlirimit. Bashkimin e shqiptarëve e kishte ideal jetësor.

Djali i axhës së Kadri Veselit avancohet në drejtor në

Kadri Veseli mërzitet për mësuesen e tij - Shkrimet E

Djali i Adem Demaçit aderon në PDK - GazetaBlic

Video: Twitte

Kadri Veseli - Wikipedi

July 23, 2020 - Edhe Kadri Veseli ka rezultuar me koronavirus July 23, 2020 - Shkencëtarët suedezë: Imuniteti i tufës nuk funksionon, mos veproni si Suedia July 23, 2020 - Artan Grubi: Ju tregoj thikat pas shpine dhe me cilat parti s'pranojmë të bëjmë koalicion! July 23, 2020 - Eksperti: Ja sa zgjat imuniteti nga koronavirusi Klestori, djali i kryeparlamentarit Kadri Veselit ka festuar një përfundim të sukseshëm të shkollës fillore. Ai ka festuar mbrëmjen e semimaturës, ndërsa babai e ka uruar në mënyrën më të mirë të mundshme edhe përmes rrjeteve sociale. Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka publikuar një fo Andin Hoti i PDK'së, ka reaguar pas lajmit se Prokuroria Speciale ka dorëzuar aktakuzë për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e Partisë Demokratike, Kadri Veselin, raporton Gazeta Express. Djali i veprimtarit Ukshin Hotit, Andin Hoti ka shkruar se do të donte të ishte aq fajtor sa Hashim Thaçi e Kadri Veseli. Do të

FacebookShperndarjePartisë Demokratike të Kosovës iu është bashkuar Shqiptar Demaçi djali i Adem Demaçit, këtë e ka bërë të ditur kreu i kësaj partie Kadri Veseli përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Adem Demaçi nuk u mposht asnjëherë. Ishte frymëzuesi më i madh për ne, brez pas brezi, në idealin e lirisë dhe rrugën Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka ditëlindjen. Ai i ka mbushur 53 vjet. Veseli është i lindur më 31 maj 1967 në fshatin Broboniq të Komunës së Mitrovicës. Në të njëjtën ditë me Kryeparlamentarin, edhe vajza e tij Rrita e ka ditëlindjen. Veseli ka vite që është i martuar me Violetën dhe kanë katër fëmijë

Hysni Veseli, djali i axhës së kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është në listën e kandidatëve për noterë të cilët e kanë kaluar provimin me shkrim, kanë bërë të ditur burime të Kohës Ditore Der mitangeklagte PDK-Vorsitzende Kadri Veseli sagte vor der Presse, diese neue Entwicklung sei ein Versuch, die Geschichte des Kosovo neu zu schreiben. Serbien hat Verbrechen im Kosovo begangen Kadri Veseli doli pozitiv me Covid-19; 20:04, 23-07-2020 Kuvendi debatoi për gjendjen në Telekom; 19:55, 23-07-2020 Është shkalla e papunësisë në Suedi; 19:46, 23-07-2020 Kuvendi i Kosovës ratifikoi pesë marrëveshje ndërkombëtare; 19:34, 23-07-2020 Hulumtim: 42 për qind e qytetarëve të Serbisë e konsiderojnë Kosovën 'të humbur' 19:30, 23-07-2020 OKB: COVID-19 mund të. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë në konferencë për media se kryeministri Albin Kurti iku nga përgjegjësitë dhe ia vulosi vetes fatin politik. Ai tha se PDK do ta mbështesë mocionin për rrëzimin e qeverisë. Kjo ikje, në formë të tillë, është e padenjë. Sepse, nuk iket kur duhet të luftosh për popullin tënd. Por, si duket, ikja.

Kadri Veseli: Falemnderit djema. Falemnderit djema edhe për pikën e parë në rrugën drejt Europianit. Krenarë dhe plot besim. ?? Kështu ka shkruar kryeparlamentari pas barazimit tw Kosovws 1-1 me Bullgarinw sonte nw Fadil Vokrri. Veseli në ndeshje ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja dhe djali. /Ballkani.info Kadri Veseli je svoje poslovno carstvo u jednom trenutku proširio i u Švajcarsku. U toj zemlji je 2009. sa Fisnikom Cukajem osnovao kompaniju FK Computers. Prilikom osnivanja i registracije firme, obojica su registrovana kao državljani Srbije u Švajcarskoj, što znači da su zadržali sro državljanstvo i nakon proglašenja nezavisnosti Kosova. Obavještajna djelatnost . ŠIK. Kadri Veseli e viziton shkollën e futbollit ku luan djali i tij. Futboll 12 Nëntor 2018 21:56. I pari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, e ka regjistruar djalin e tij Yllorin në Shkollën e Futbollit 'Piramida', raporton Insporti.com. I pari i Kuvendit të Kosovës dhe njeherit kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, ia ka besuar djalin e tij, trajnerit kosovar.

Veseli: Është kohë tjetër kjo, t'i respektojmë masat dhe

 1. Djali i Cristiano Ronaldos mbushi 10 vjeç/ Ja dhurata që mori ai. Protestat në SHBA, ndikimi te mediat dhe industria e argëtimit. 2 viktima brenda pak orësh në Infektiv/ Shkon në 41 numri i të vdekurve nga koronavirusi. Shtohen sërish rastet e reja me koronavirus në Kosovë . Xhaçka: Mundësia e një vale të dytë, një mesazh i qartë, duhet dëgjuar. Ambasadori italian takon.
 2. Kadri Veseli kujton Adem Demaçin Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës e ka kujtuar Adem Demaҫin në dyvjetorin e vdekjes së tij. Lideri i PDK'së, Kadri Veseli e ka kujtuar dyvjetorin e vdekjes së Adem Demaçit duke shkruar se e kanë pasur gjithmonë shembull njeriun që qëndroi 28 vjet nëpër bur.gjet e Jugosllavis..
 3. e një qeverie të re. Sipas Veselit, është hipokrizi që në këtë kohë pandemie të flitet për zgjedhje [
 4. E tmerrshme:Djali i shkakton lëndime në kokë dhe fytyrë babait të tij; Gallery /div> Reklamo ketu! Home » Kosovë » Kadri Veseli: Beteja në Hagë do të jetë triumfuese. Kosovë, Slider Kadri Veseli: Beteja në Hagë do të jetë triumfuese. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli deklaroi se beteja e tij, të cilën e udhëheq së bashku me presidentin Hashim.

Djali i madh i Kadri Veselit identik si babai, shikoni sa është rritur. January 12, 2020. Facebook. Twitter. Google+. Pinterest . WhatsApp. Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli përveç politikan është edhe një baba mjaft i përkushtuar. Ndonëse në publik nuk i shfaq shpesh, Veseli duket se kalon një kohë të mirë edhe me familjen e tij. Veseli dhe bashkëshortja e tij Violeta, janë. Haki Abazi thotë se Thaci do të kërkojë të rizgjedhet president në vitin 2021 dhe Kadri Veseli mund të pretendojë postin e kryeministrit. Ai than ë T7 se këtë skenar nuk e dinë deputetët e LDK-së, prandaj e kanë votuar rrëzimin e qeverisë Kurti. Në momentin kur Thaci kërkoi gjendjen e jashtëzakonshme kur kishim 19 [ Kadri Veseli is on Facebook. To connect with Kadri Veseli, join Facebook today. Join. or. Log In. Kadri Veseli. Në Burojën mikpritëse, me miqtë e mi të përzemërt, ku ndjehem si në shtëpinë time. Sa herë që e takoj bacin Haxhi, marr gjithmonë nga ai shumë urtësi e mirësi. # PDK112. September 28, 2019 at 7:51 PM · Public. Pages Liked by Page. Galeria Kombëtare e Kosovës / The.

Entdecken Sie Djali Jonë I Ambël (Live) von Kadri Ismajli bei Amazon Music. Werbefrei streamen oder als CD und MP3 kaufen bei Amazon.de Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka konfirmuar se ka dalë pozitiv në testin për koronavirus. Veseli edhe sot gjatë ditës ka njoftuar se ka simptoma se është i prekur nga ky virus. Ai gjatë ditës ka thënë se e ka bërë testin dhe është vetizoluar. Të dashur qytetarë, pak çaste më parë u njoftova nga IKSHP se kam rezultuar pozitiv në testin e. Kadri Veseli 26. јул у 07:53 · Baca Adem, me sakrificat e pandalshme për liri dhe me gatishmërinë e vazhdueshme për ta kundërshtuar robërinë, e ka shquar qysh moti Kosovën në hartën e Evropës si vend i veçantë që nuk e duron robërinë, por e aspiron lirinë dhe pavarësinë

Do të doja të isha fajtor sa Hashim Thaçi e Kadri Veseli

 1. Kreu i PDK'së, Kadri Veseli ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus shkruan Express. Deri më tani Veseli nuk ka njoftuar se është konfirmuar pozitiv, derisa, të heshtur gjatë të enjtes kanë qenë edhe në zyrën për media. Zëdhënësi i PDK'së, Avni Bytyçi nuk është përgjigjur në pyetjet e gazetës për këtë temë
 2. Kadri Veseli ist bei Facebook. Tritt Facebook bei, um dich mit Kadri Veseli und anderen Nutzern, die du kennst, zu vernetzen. Facebook gibt Menschen die..
 3. KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar presidentin e parë, Ibrahim Rugovën në 13- vjetorin e vdekjes së tij. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli është shprehur se ish-presidenti Rugova ka zënë një vend të merituar në historinë e shtetit të Kosovës. Sot, në 13 vjetorin e vdekjes, kujtojmë e nderojmë Ibrahim Rugovën,
 4. E tmerrshme:Djali i shkakton lëndime në kokë dhe fytyrë babait të tij; Gallery /div> Reklamo ketu! Home » Kosovë » Edhe Kadri Veseli preket nga koronavirusi. Kosovë, Slider Edhe Kadri Veseli preket nga koronavirusi. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka njoftuar se ka dalë pozitiv me COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në Facebook. Të dashur qytetarë, pak.
 5. Kadri Veseli, Pristina. 180 K J'aime. Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovë

Kadri Veseli - Dailymotion Video Kadri Veseli Entdecken Sie Po Thotë Djali Jonë (Live) von Kadri Ismajli bei Amazon Music. Werbefrei streamen oder als CD und MP3 kaufen bei Amazon.de Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se vendi do të shkoj në zgjedhje brenda 12 muajve. Ai shton se kjo do të ndodhë në momentin kur të përfundojë pandemia. Unë ju them sonte këtu që nuk mund të kalojnë 12 muaj pa pasur zgjedhje. Unë do të jem i pari që do kërkoj zgjedhje në momentin e parë që Kosova nuk do të jetë më e rrezikuar nga COVID-19, ka thënë. Kadri Veseli; 1 Artikel wurden zum Tag Kadri Veseli gefunden. 25.06.2020 | XK . Anklageschrift gegen Präsident Thaci Fast 100 Morde Kommentarrichtlinien; Impressum; Datenschutz; Credits; RSS; BR.de verwendet Cookies, um Inhalte individuell darzustellen und die Reichweite zu messen. Wir binden Elemente von Drittanbietern wie Facebook und Youtube ein. Details finden Sie in der. Edhe Kadri Veseli ngushëllon Edi Ramën për vdekjen e nënës. Nacionale; Kjo është ideja e Behgjet Pacollit për një Qeveri me bazë të gjërë . Nacionale; Kryminstri Hoti ngushëllon Edi Ramën pasi i vdiq nëna. Nacionale; Presidenti Thaçi ngushëllon Edi Ramën për vdekjen e nënës. Lokale; Djali sulmon nënën e tij në Gjakovë. Nacionale; Rukiqi: Shkaku i pandemisë 50 mijë.

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka ditëlindjen. Ai i ka mbushur 53 vjet. Veseli është i lindur më 31 m aj 1967 në fshatin Broboniq të Komunës së Mitrovicës. Në të njëjtën ditë me Kryeparlamentarin, edhe vajza e tij Rrita e ka ditëlindjen. Veseli ka vite që është i m artuar me Violetën dhe kanë katër fëmijë / Hap. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, nëpërmjet një statusi në Facebook, shkruar se ndihet krenarë për bashkimin e Shqiptar Demaçit si profesionist në PDK, transmeton lajmi.net. Statusi i plotë i Kadri Veselit: Adem Demaçi nuk u mposht asnjëherë. Ishte frymëzuesi më i madh për ne, brez pas brezi, në idealin e lirisë dhe rrugën e çlirimit. Bashkimin e shqiptarëve e kishte ideal. Kadri Veseli është njëra ndër figurat më të njohura në Kosovë, jo vetëm si njeri i politikës, por shumë më herët, si njëri nga antarët e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, dhe, më pas, si drejtues i Shërbimit Informativ të Kosovës, një strukturë e ngritur në bashkërendim me shërbimet inteligjente të shumë vendeve perëndimore dhe bashkëpunuese deri në fund me. Kadri Veseli me status emocionues për semimaturën e djalit |FOTO. 08/06/2018 | 21:50; Sot është një ditë e rëndësishme për familjen e Kryeparlamentarit, Kadri Veseli! E krejt kjo pasi djali i tij, Klestori sot feston semimaturën, e nuk kishte se si të mungonte një urim nga ana e tij. Këtë e ka bërë të ditur vet ai përmes një postimi të bërë në llogarinë e tij në.

Kadri Veseli kopjon Albin Kurtin: Me - Shkrimet E Nje

Kadri Veseli merr ftesë nga Gjykata Speciale 07 nëntor, 2019 Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Shpërndaje . Print. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë për media. Ai ka. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me pikëllim të thellë e ka pranuar lajmin për ndarjen nga jeta të Hajrullah Goranit. Sipas tij, profesor Gorani dhe autori i nderuar i shumë librave, u shndërrua në frymëzim për gjenerata të tëra në përpjekjet shekullore për liri e pavarësi, njofton Klan Kosova. [ Kreu i PDK'së, Kadri Veseli, është infektuar me koronavirus. Deri më tani, vetë Veseli nuk ka bërë asnjë deklaratë në lidhje me këtë, ndërsa lajmi është bëri i ditur nga Express Ndërkohë, prej dy javësh, pozitiv me koronavirus në Kosovë është edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Ai është vetëizoluar dhe sipas mediave kosovare ndodhet. Kadri Veseli atë natë nuk po i shante Albulena Haxhiun dhe Fisnik Ismailin. Ai po shante vetveten e tij sepse sërish i kishte dështuar plani kundër opozitës. Në seancën plenare inatçore dhe arrogante që s'po arrinte të fillonte as pas mesnatës ai tashmë e kishte të qartë: opozita nuk ishte lodhur, opozita nuk ishte mërzitur, dhe, opozitës nuk i ishte harxhuar municioni (në. Kadri Veseli. Politician. Like: Follow: Message: More: About. Send Message. Related Pages. Hashim Thaçi. Politician. Legjenda Hashim Thaqi. Public Figure. Simpatizantët e PDK-së . Political Party. Photos. Kadri Veseli. Të dashur qytetarë, Ju falënderoj nga zemra për kujdesin dhe mesazhet inkurajuese që po më dërgoni këto ditë gjatë ballafaqimit me covid-19. Dua të ju informoj se.

Kadri Veseli Kadri Veseli is the Speaker of the Kosovo Parliament and chairman of the country's largest political party, PDK. He has previously served as head of the intelligence service. Share this: Click to share on Twitter (Opens in new window) Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to share on Pocket (Opens in new window) Click to share on LinkedIn (Opens in new window. Kadri Veseli shënon humbjen e tretë radhazi zgjedhje, duke mos arritur ta nxjerrë PDK-në të parën Parlament prej 2 mandatesh, ndërsa, ka humbur edhe shumicën e komunave. PDK-ja ka dalë forcë e tretë këto zgjedhje, ndërsa vendi i parë dhe i dytë po diskutohet mes LDK-së së Vjosa Osmanit dhe Lëvizjes Vetëvendosje të Albin Kurtit. kadri veseli pdk zgjedhjet ne. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, do t'i përgjigjet pozitivisht ftesës së presidentit Hashim Thaçi për takim konsultativ lidhur me mundësinë për formimin e Qeverisë. Ftesa Veselit i kishte ardhur një ditë më parë. Këtë e ka konfirmuar për Ekonomia Online, zëdhënësi i kësaj partie, Avni. Djali i presidentit prapë me tjetër reagim. 6 Korrik, 2020. Aktakuza e Gjykatës Speciale ndaj presidentit Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli mori vëmendje dhe u komentua vazhdimisht. Ky Veseli kërkon anulimin e protestes së paralajmëruar. 4 Korrik, 2020. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i ka falënderuar të gjithë bashkëluftëtarët dhe. Kadri Veseli (* 31.Mai 1967 in Brabonjić bei Kosovska Mitrovica, SFR Jugoslawien) ist ein kosovarischer Politiker und Vorsitzender der Partia Demokratike e Kosovës (PDK).. Von 2014 bis 2019 war er Parlamentspräsident der Republik Kosovo.Zuvor war Veseli Chef des Nachrichtendienstes des Kosovo (SHIK), einer Nachkriegs-Untergrund-Geheimdienstorganisation, die der PDK angeschlossen war

Djali i heroit kthehet nga Austria dhe i bashkohet PDK-sëSi u vetëvra djali i Mehmet Shehut - PrizrenPress - Portal

Djali i Kadri Veselit kopje e babait - RTV2

PRISHTINE- Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka deklaruar se nëse ka konsensus ndërmjet partive politike, atëherë mund të shkohet në zgjedhje. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Sipas tij, demarkacioni me Malin e Zi ka qenë kriter i panevojshëm që i është Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka prezantuar nismat ligjore që do të ndërmerr PDK për të zbardhur të vërtetën e plotë që nga procesi i privatizimit e deri tek gjitha çështjet jetike për vendin në 21 vite liri. Ai tha se nga sot e nisë ballafaqimi me të vërtetën për shumë tema e vendime që janë përfolur e abuzuar politikisht përgjatë 20 vit The Indictment alleges that Hashim Thaçi, Kadri Veseli, and the other charged suspects are criminally responsible for nearly 100 murders. The crimes alleged in the Indictment involve hundreds of known victims of Kosovo Albanian, Serb, Roma, and other ethnicities and include political opponents, the press release reads, stressing that the Indictment is only an accusation. It is the result.

Veseli homazhe pranë arkivolit të Arianit, ngushëllonVeseli: Nuk kemi pretendime territoriale ndaj asnjë shteti

Rrëfimi i Kadri Veselit për djalin e një ushtari të UÇK-së

Kadri Veseli (* 31.Mai 1967 in Brabonjić bei Kosovska Mitrovica, SFR Jugoslawien, heute Kosovo) ist der derzeitige Vorsitzende der Versammlung der Republik Kosovo.Veseli war der Chef des Nachrichtendienstes des Kosovo oder SHIK, einer Nachkriegs-Untergrund-Geheimdienstorganisation, die der demokratischen Partei Kosovo (PDK) angeschlossen war Kadri Veseli. Nachrichten, Analysen und Multimedia: Mehr lesen Sie auf Sputnik Deutschlan Hashim Thaci i Kadri Veseli optuženi za ratne zločine . Specijalno tužilaštvo za Kosovo u Hagu, podignulo je optužnicu protiv kosovskog predsjednika Hashima Thacija i bivšeg predsjednika Skupštine Kadrija Veseljija za ratne, i zločine protiv čovječnosti. Više informacija ima Avni Ahmetaj. Komentari (0) NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere. Djali i madh i Kadri Veselit, thuajse është kopje e babait të tij. Kryeparlaemntari Veseli, ka publikuar një fotografi e në të shihet edhe biri i tij, i cili në media nuk ka dalur asnjeherë. Ndryshe nga ky i fundit, fëmijët e politikanëve tjerë janë me shumë të njohur/Gazeta NewBorn/( Kliko mbi reklame dhe shiko pamjen e plote

Edhe djali i axhës së Kadri Veselit në listë të ngushtë

Kadri Veseli, né le 31 mai 1967 à Mitrovica (alors en République fédérative socialiste de Yougoslavie), est un homme politique kosovar, leader du Parti démocratique du Kosovo (PDK), et président de l'Assemblée.. C'est l'un des fondateurs et dirigeants de l'Armée de libération du Kosovo.Il est également chef des services de renseignement du Kosovo, une organisation de renseignement. Është djali i madh i Kadri Veselit, i cili është kryekëput sikurse babai i tij kur ishte i ri. Ndryshe prej liderëve tjerë, Veseli të paktën deri më tani nuk është parë në asnjë fushatë me djalin e tij. Share on Facebook Share on Twitter. previous article. Agjenti zbulon të ardhmen e Martialit. next article. Paralajmërohet videoloja e re Need for Speed (Video) the author E B. Vulin me deklaratë shokuese: E tërë bota po e armatos Trashëgimtari i Adem Jasharit, para se të shkonte në matur Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shtruar sonte iftar për përfaqësuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, nxënës të Medresesë, artistë dhe personalitete tjera, në nder të muajit të shenjtë të Ramazanit. Në një fjalë rasti para tyre, Veseli deklaroi se Ramazani është muaji që simbolizon vlerat më universale të moralit njerëzor. Ai tha [ Kadri Veseli (Veselji) (50), sadašnji predsjednik Demokratske partije Kosova i tamošnje skupštine, važi za glavnog obavještajca među kosovskim Albancima. U podacima srih službi za njegovo djelovanje tokom sukoba nema puno podataka sem da je u jednom trenutku rukovodio tajnom službom OVK G2. Zna se i da je poslije prvih terorističkih napada pobjegao u privremeno Švajcarsku, gdje je.

Lajme Archives - IndeksonlineDjali i zv/kryeministrit Dardan Gashi ishte prezent kur u

Kadri Veseli is infected with coronavirus. 24/07/20 | 09:41. Veseli took to Facebook to reveal his health condition ‹ Read full text. Comments. There are no comments for this news. Write a first comment. 0. Send a comment. TV program. Latest; Most read; Comments; Top momenti sa Zvezdine generalke: Katai pozdravlja prazan sever, a šta to gleda Njegoš na telefonu? 0. 0. Garnet spreman da. Vor dem Tod von Astrit Dehari -Kadri Veseli kündigte Selbstmorde an. von Ilir A. Kosova /12. November 2016: 11/2016. t r end onlinezeitung: Nach allen Informationen über die wir verfügen wurde der Aktivist der Bewegung für Selbstbestimmung ( VV) Astrit Dehari, am 5. November direkt oder indirekt im Gefängnis in Prizren ermordet. In Kosova werden Menschen aus politischen. Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka mbajtur fjalim në festën e simpatizantëve të koaliconit PDK-AAK-Nisma në sheshin Skënderbeu. Ai fjalimin e ka nisur me një thumbim ndaj opozitës, duke thënë se edhe opozita është gzu që kemi fitu, shkruan Periskopi. A e dini që është gëzu krejt Kosova. Edhe opozita është gëzu që kemi fitu In June, chairman of the Democratic Party of Kosovo, PDK, Kadri Veseli decided to remove all members and officials indicted with corruption and nepotism charges from his party, an initiative never before seen among Kosovo political parties. I have decided that those politically appointed by the Democratic Party of Kosovo in public institutions who have indictments that are connected with.

 • Alkohol im handgepäck ryanair.
 • Marabu kreativ.
 • Golf münchen bmw open.
 • Zoo saarbrücken öffnungszeiten.
 • Preisgeld doppel french open 2018.
 • Six nations 2018 table.
 • Online metzgerei pfalz.
 • Ragosch altona.
 • Wetter halle westf 30 tage.
 • Trotzphase mit 3 5 jahren.
 • R5 tour 2017 deutschland.
 • Bild abo service.
 • Muss der stundenlohn auf der lohnabrechnung stehen.
 • Öko test kundennummer.
 • Synonym wiederkehrendes ereignis.
 • Handyvertrag kündigen vorlage word.
 • Lotto Ziehung Mittwoch Uhrzeit.
 • Rocklin placa del oro.
 • Kurort österreich.
 • Gül imbiss huchting.
 • Chrome pdf viewer deaktivieren.
 • Stromanschluss neubau.
 • Polypropylen folie transparent.
 • Glas übersetzung französisch.
 • Oberschule edewecht unterrichtszeiten.
 • Frederiksberg restaurants.
 • Jugendfeuerwehr übungen winter.
 • Laufleistung 1 fc köln.
 • Mac mpx mono bedienungsanleitung.
 • Politiker ohne berufsabschluss.
 • MIMO Antenne LTE.
 • Rezepte pflanzenbasierte ernährung.
 • Ich spreche fließend englisch.
 • Konvektion medizin.
 • Gefühle verlorener sohn.
 • Jeans aufpeppen löcher.
 • Mtggoldfish spoiler.
 • Klemmstange 300 cm.
 • Bank austria 24h hotline nummer.
 • Autoradio mit speicherbatterie.
 • Meine stadt 75217 birkenfeld.